فرفروژه

فرفورژه چیست ؟؟؟

جست و جویی که من در اینترنت کردم چیز  خاصی از این کلمه بدست نیامد و خیلی ها به اشتباه گلنرده را معادل فرفورژه معرفی کرده اند واقعا متاسفم…………..

از این رو چیزی که من از این نام دریافتم برایتان توضیح میدهم.

باید بگویم که گلنرده  یکی از زیر مجموعه های صنعت فرفورژه است اصولا نمیشود نام یکی از زیر مجموعه های این صنعت  را گزاشت فرفورژه.

زیرا زیر مجموعه های فراوانی دارد خود گلنرده یکی از همین زیر مجموعه ها است از اسمش معلوم است که چیست  و کجا به کار میرود باید در خیلی از ساختمان های آپارتمانی دیده باشید در قسمت میانی نرده .

( بستگی به سلیقه مشتری دارد بعضی ها قسمت پایین و بالای نرده را قوطی چهار گوش استفاده میکنند بعضی هم لوله ) لوله یا قوطی پایین و بالای نرده را از گل نرده برای نمای زیبا استفاده میکنند که واقعا زیبا و عمر خیلی طولانی دارد.

خب حالا معنای فرفورژه: عبارت فرفورژه کاملا وارداتی است و در فارسی همچین کلمه ای نداریم این واژه در اصل از کلمه فرانسوری Fer Forgé که دقیقا هم آوای همون فرفورژه ای که ما میگوییم است مثل اینکه فرانسوی ها دراین صنعت از همه پیشرو تر بوده اند.

 آهن گداخته شده چکش کاری شده و شکل داده یا فرم داده شده را میگویند فرفورژه  .

با توضیحاتی که داده شد حالا معنای تخت یا صندلی فرفورژه را به راحتی میفهمید یعنی تخت یا صندلی که از قطعات فرفورژه ساخته شده یا تزیین شده و همینطوردر دیگر موارد هم صدق میکند.

 

مشهد ام تی ام…

 

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه در “فرفروژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *